slideshow 1 slideshow 2 slideshow 3

Aktuálně ve škole

Otevřená škola

Ve spolupráci se zřizovatelem se naše škola zapojila do projetku "Otevřená škola" - další informace zde.

Ochrana osobních údajů - GDPR

informace - GDPR.

Buďte IN

Od prosince můžete naši školu sledovat a lajkovat na Facebooku a Instagramu.
Na adrese zssvatoplukova sledujte aktuální zprávy a fotky z proběhlých akcí školy. Pořád se něco děje, buďte u toho!

Vážení rodiče,

právě začaly prázdniny, ale my už se těšíme, jak 3. 9. v 8:00 opět začne další kolo naší společné práce na celkovém rozvoji dětí. Věříme, že to bude pro všechny úspěšný rok. Čeká nás řada změn, s kterými bychom Vás rádi seznámili už nyní:
-
Na pracovní sešity a výtvarné potřeby už nebudou vybírat třídní učitelé, ale rodiče dostanou na vědomí částku, podle vlastního uvážení pak náklady uhradí formou sponzorského daru.
- Velkou přestávku budeme moci trávit aktivně v areálu školy či v tělocvičně, proto se protáhne o pět minut, konec výuky bude tedy také posunut o pět minut.
- V účinnosti bude nový školní řád, který zakazuje užívání mobilních telefonů během výuky – ve vyučování i o přestávkách.
- Využít školní družinu budou moci žáci 1. – 5. ročníku, úplata činí 60 Kč na měsíc (platí se maximálně ve dvou splátkách), provoz družiny se protáhne do 17,00.
- Žáci druhého stupně si vybírají povinně volitelný předmět z této nabídky: Informatika pro život, Ruský jazyk, Sportovní hry, Žurnalistika, Technické práce, Příprava pokrmů, Etická výchova.
- Výuka anglického či německého jazyka bude posílena možností zvolit si výtvarnou výchovu vyučovanou v daném cizím jazyce.
- Do školy bude možnost jezdit na kole, nové stojany jsou již v provozu.
- Klecové šatny se ruší, místo nich budou skříňky – prosíme, abyste dodržovali pravidlo, že do šaten smí pouze žáci bez doprovodu rodičů.

V září se na všechny bude těšit Vaše škola! J

Poslední den školního roku :)

viz. samostatný program  - třídní učitelé

výdej obědů do 10:30 hod.

Květnový pietní akt

V úterý 8. května se školní sbor ZŠ Svatoplukova pod vedením paní učitelky Stavinohové účastnil pietního aktu v parku před školou. Spolu se zastupiteli městské části Řepčín, vojáky a veterány uctili památku padlým vojákům za 2. světové války. Všichni účastníci si tak připomněli nejen jejich hrdinství, ale i důležitost přátelství a dobrého chování k druhým. Všem zúčastněným děkujeme za povedené vystoupení a vzornou reprezentaci školy.

Srdečně zveme na DEN DĚTÍ

Den podle Ámose

žáci jsou rozděleni do skupin - viz. sam. informace

obědy se vydávají do 12:30 hod.

V parku to žije!

První ročník akce V PARKU TO ŽIJE! se nám povedl zahájit ve velkém stylu J Počasí bylo opravdu vymodlené a dodávalo pohodovému dni správnou jarní atmosféru. Všichni návštěvníci byli nejdříve překvapeni, že nemusí sbírat nikde žádná razítka na kartičky a projít všechna stanoviště, ale posléze museli uznat, že právě ta volnost a svoboda, setrvat celou dobu na stanovišti, kde je jim nejlépe, má něco do sebe.
A že opravdu bylo z čeho vybírat!
Podařilo se nám zajistit ty nejlepší trenéry/sportovce/šampiony, které Olomouc zná :o) Přišli nás podpořit kluci ze slackline Olomouc, parcouristé, kteří trénují v naší tělocvičně každé úterý od 15:30h, studenti a pedagogové z FTK Olomouc – těm všem patří velký DÍK! Dalšími stanovišti bylo třeba žonglování, fotbal, frisbee anebo opičí dráha v režii našich pedagogů a jejich přátel. Také malování na obličej bylo pro děti velkým lákadlem a těšilo se velké účasti. Avšak největší atrakcí s nejdelší frotnou bylo „stanoviště“ našeho pana ředitele, který celou dobu trpělivě vozil děti na kole ve vozíčku. Myslím, že se i daleko za Olomoucí bude šířit věhlas naší školy, že jsme nejspíš jedinou školou na světě, která má takového pana ředitele sportovce/vytrvalce/kamaráda dětí .
Škola hrou, hodně pohybu venku a lidé lidem, toť naše novodobé motto. Komu to letos uteklo, příští rok neváhejte!

 

Zápis do 1. třídy na rok 2018/2019

rozhodnutí o přijetí zde

Ředitelské volno:

Na základě § 24 zákona č. 561/2004 Sb., školského zákona, ve znění pozdějších předpisů, vyhlašuje ředitel školy ZŠ a MŠ Olomouc, Svatoplukova 11, příspěvková organizace, z organizačních důvodů (školení pedagogického sboru) na pondělí 30. dubna 2018 volný den. Provoz školní družiny bude zajištěn od 6:30 do 16:30. Obědy budou automaticky zrušeny. Dětí, které budou ve škole zůstávat v době volného dne ředitele školy: Oběd v tento den bude v hodnotě 68 Kč, tedy v plné výši.

V parku to žije:)  - 26.4. od 16 do 18 hodin.

Pojďte s námi oživit náš park, pozemky a přilehlé hřiště školy netradičními sportovními aktivitami! Můžete se těšit na žonglování, slackline, fresbee, badminton a spoustu dalšího ...

Vhodné pro všechny věkové kategorie

Učitel roku 

Jupííí, je to tady!!! Slavíme! Jupííí, je to tady!!! Slavíme! Obhájili jsme první místo v nominaci na Učitele roku. Zlatou medaili si odnesla naše paní učitelka z 1. B Kristýna Křupalová. 
Gratulujeme a tímto zakládáme vitrínu, máme 4 oceněné učitele roku. 

 

Provoz školního hřiště zahájen

Duben a květen: 16:30 – 19:00, víkendy 9:00 – 19:00
Červen a červenec: 16:30 – 20:00, víkendy 9:00 – 20:00
Srpen: 16:30 – 20:00, víkendy 9:00 – 20:00 asi do poloviny srpna
           9:00 – 20:00
Září: 16:30 – 19:00, víkendy 9:00 – 19:00
Říjen: 16:30 – 18:00, víkendy 9:00 – 18:00